hlavicka

Restaurace Hankův dům

budovaHankův dům ve Dvoře Králové nad Labem má dlouhou historii sahající do poloviny 19. století, kdy byl postaven jako divadlo. V roce 1969 byla započata jeho rozsáhlá rekonstrukce, která měla rozšířit využití dalších prostor budovy včetně podzemních prostor. Tyto prostory byly zpřístupněny z úbočí svahu, kde byly vybudovány terasy a přístupové schodiště.

Při znovuotevření Hankova domu 24. ledna 1976 tak mohli hosté navštívit i novou rozlehlou restauraci, která byla na svou dobu velice dobře a moderně vybavená. Tato restaurace si získala během krátké doby mnoho příznivců a patřila mezi vyhlášené podniky tohoto typu nejen ve městě, ale byla vyhledávána i hosty ZOO a dalšími návštěvníky města.

Členité prostředí restaurace umožňovalo každému návštěvníkovi najít si svůj koutek, vznikl i miniaturní taneční parket.

Současná podoba

restauraceProstředí restaurace je nyní členěno na několik částí, některé lze oddělit pro vytvoření podmínek pro uzavřenou společnost. Hlavní část restaurace je hned u vstupu a představuje klasické prostředí běžné restaurace. Všemu vévodí ústřední prostor výčepu obklopený ze všech stran bary umožňujícími obsluhu velkého počtu návštěvníků současně.

barZa barem se nachází pokračování hlavního prostoru restaurace, ale vzhledem k nutnosti obejít ústřední bar je přirozeně vytvořeno intimnější prostředí vhodné ke klidné konzumaci oběda nebo posezení u večeře.

saloneksalonekV zadní části restaurace je potom velký salónek, který je možné opticky oddělit od přední části restaurace, nebo jej opět snadno s hlavní částí propojit. Salónek je vybaven cca 60 místy k sezení (počet míst lze upravovat) a velkoplošným televizorem s kvalitním ozvučením. Mohutný kamenný sloup opticky odděluje menší část salónku sloužící jako předsalónek pro menší skupinky osob nebo jako taneční parket.

Restaurace je vybavena velkou kuchyní umožňující přípravy i nejsložitějších jídel, při rekonstrukci se myslelo i na kvalitní toalety.

terasaLetní sezóna je již tradičně ve znamení různých zahrádek a posezení pod širým nebem, a naše restaurace k tomuto účelu využívá velkou terasu, která je pro ochranu návštěvníků před silným sluncem nebo naopak občasnou přeháňkou vybavena pevnou instalací lehkého zastřešení. Na terase se pořádají různé večery s opekáním i grilováním, podávají se zde i jídla z hlavní kuchně.

Chcete se podívat na více obrázků? Podívejte se do naší fotogalerie.